kentsel dönüşüm

Kullanım örnekleri

kentsel dönüşüm
urban transformation
icon arrow

urban

Phonetic: "/ˈɜːbən/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Related to the (or any) city.


Definition: Characteristic of city life.


Definition: Relating to contemporary African American culture.

icon arrow

transformation

Phonetic: "/ˌtɹæns.fə(ɹ)ˈmeɪ.ʃən/"

Part Of Speech: noun


Definition: The act of transforming or the state of being transformed.


Definition: A marked change in appearance or character, especially one for the better.


Definition: The replacement of the variables in an algebraic expression by their values in terms of another set of variables; a mapping of one space onto another or onto itself; a function that changes the position or direction of the axes of a coordinate system.


Definition: A rule that systematically converts one syntactic form into another; a sentence derived by such a rule.


Definition: The alteration of a bacterial cell caused by the transfer of DNA from another, especially if pathogenic.


Definition: Ideologically driven government policy - becoming more conformant with socialist and African nationalist groupthink.

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!