saule pleureur

Kullanım örnekleri

saule pleureur
weeping willow
icon arrow

weeping

Phonetic: "/ˈwiːpɪŋ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To cry; shed tears.


Definition: To lament; to complain.


Definition: (of a wound or sore) To produce secretions.


Definition: To flow in drops; to run in drops.

Example: a weeping spring, which discharges water slowly


Definition: To hang the branches, as if in sorrow; to be pendent; to droop; said of a plant or its branches.


Definition: To weep over; to bewail.

icon arrow

weeping

Phonetic: "/ˈwiːpɪŋ/"

Part Of Speech: noun


Definition: Action of the verb to weep.

Example: Their constant weepings kept us awake.

icon arrow

willow

Part Of Speech: noun


Definition: Any of various deciduous trees or shrubs in the genus Salix, in the willow family Salicaceae, found primarily on moist soils in cooler zones in the northern hemisphere.


Definition: The wood of these trees.


Definition: A cricket bat.


Definition: (1800s) The baseball bat.


Definition: A rotating spiked drum used to open and clean cotton heads.

icon arrow

willow

Part Of Speech: verb


Definition: To open and cleanse (cotton, flax, wool, etc.) by means of a willow.


Definition: To form a shape or move in a way similar to the long, slender branches of a willow.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor!