utilidad esperada

Kullanım örnekleri

utilidad esperada
expected utility
icon arrow

expected

Phonetic: "/ɪksˈpɛktɪd/"

Part Of Speech: verb


Definition: To predict or believe that something will happen

Example: He never expected to be discovered.


Definition: To consider obligatory or required.


Definition: To consider reasonably due.

Example: You are expected to get the task done by the end of next week.


Definition: (continuous aspect only, of a woman or couple) To be pregnant, to consider a baby due.


Definition: To wait for; to await.


Definition: To wait; to stay.

icon arrow

expected

Phonetic: "/ɪksˈpɛktɪd/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Anticipated; thought to be about to arrive or occur

Example: The expected storm never arrived.

icon arrow

utility

Phonetic: "/juːˈtɪl.ɪ.ti/"

Part Of Speech: noun


Definition: The state or condition of being useful; usefulness.


Definition: Something that is useful.


Definition: The ability of a commodity to satisfy needs or wants; the satisfaction experienced by the consumer of that commodity.


Definition: Well-being, satisfaction, pleasure, or happiness.


Definition: A service provider, such as an electric company or water company; or, the securities of such a provider.


Definition: A software program designed to perform a single task or a small range of tasks, often to help manage and tune computer hardware, an operating system or application software.

Example: I've bought a new disk utility that can recover deleted files.


Definition: The ability to play multiple positions.

icon arrow

utility

Phonetic: "/juːˈtɪl.ɪ.ti/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Having to do with, or owned by, a service provider.

Example: utility line; utility bill


Definition: Designating of a room in a house or building where mechanical equipment is installed; such as a furnace, water tank/heater, circuit breaker, and/or air conditioning unit; and often equipped with hookups for laundry equipment (washer/dryer).

Example: utility room

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.